A Doktori Iskola adatai

A Doktori Iskola azonosító adatai

• Kódszám: D 54
  • Intézmény: Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar
  • A doktori iskola neve: Ihrig Károly Gazdálkodás- és Szervezéstudományok Doktori Iskola
  • A doktori iskola angol elnevezése: Károly Ihrig Doctoral School of Management and Business
  • A DI akkreditálásának éve: 2002
  • A DI vezetője: Prof. Dr. Balogh Péter egyetemi tanár, DSc
  • Tudományterület: társadalomtudományok

A MAB 2008/3/VII/2/019. sz. határozata alapján Doktori Iskolánk megfelel minősítést kapott. A megfelelőségi eljárás alapján a doktori iskola fokozatadási joga a gazdálkodás- és szervezéstudományok tudományágra terjed ki.

A MAB 2009/7/XIII/2/209. sz. határozata a doktori iskola akkreditációját - a működési feltételek folyamatos biztosítása esetén - 2014. XII. 31-ig megerősíti.

A MAB 2016/9/X/20/2/1054. sz. határozata a doktori iskola akkreditációját - a működési feltételek folyamatos biztosítása esetén - 2019. XII. 31-ig megerősíti.

Kutatási területe épít a DI jogelődjének hagyományaira (agribusiness makro- és mikrogazdasági, továbbá a vidékfejlesztéssel összefüggő kérdései), így szélesebb értelemben: üzleti/gazdálkodás/szervezéstudományok területén fejti ki tevékenységét.

Széleskörű nemzetközi és hazai kapcsolatrendszer biztosítja a választott kutatási témák magas színvonalú kidolgozását. A nappali tagozatos államilag finanszírozott  keretszám mellett minden évben lehetőség van jelentősebb beiskolázási létszámú levelező tagozatú doktorandusz képzés indítására is, amelyben a különböző társadalmi-gazdasági szervezetek szakemberei is jelentkezhetnek.

Postacím

• 4002 Debrecen, Pf. 400
  • Telefon: +36 52 508 482/88044
  • Fax: +36 52 508 482