26 feb
Bemutatkoztak a jövő kutatói
Öt szekcióban összesen harminc előadó mutatta be tudományos munkájának eredményeit a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának TDK Konferenciáján. A kutatási tevékenységek a társadalom- és egészségtudományt, valamint ezek határterületeit érintették.
24 feb
Új eljárás az önvezető autókhoz
Az autonóm járművek biztonságosabb használatát segítő, matematikai alapokon nyugvó forgalom-szimulációs modellt fejlesztettek ki a Debreceni Egyetem Informatikai Karának szakemberei. A különleges statisztikai módszerről szóló publikáció a nemzetközi PLos One folyóiratban jelent meg.
23 feb
Új hatóanyagokkal a koronavírus ellen
Antivirális hatású vegyületek létrehozásán dolgoznak a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának kutatói. A Gyógyszerészi Kémia Tanszék a Virológiai Nemzeti Laboratórium égisze alatt vesz részt a koronavírus ellen bevethető gyógyszerek kifejlesztésében.
19 feb
Új képzés a sportos jövőért
Sportalapozó, mozgásfejlesztő óvodapedagógus szakvizsgára felkészítő szakirányú továbbképzési szak létrehozásáról írt alá együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kara az Ovi-Sport Közhasznú Alapítvánnyal. Egy új oktatópályát is építenének a kar területén.
16 feb
„Hét éve a modellváltásra készülünk”
A Debreceni Egyetem modellváltásának körülményeiről, az állam által alapított egyetemi vagyonkezelő alapítvány létrehozása nyomán felmerült kérdésekről beszélt Szilvássy Zoltán rektor és Bács Zoltán kancellár az unilife.hu felsőoktatási portálnak adott interjúban.
10 feb
Online érettségifelkészítők a TTK-n
Idén az egyetemi e-learning rendszeren keresztül tartja az emelt szintű érettségire felkészítő képzéseit biológiából, fizikából, földrajzból, kémiából és matematikából a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. A foglalkozások ingyenesek.
09 feb
Felvételi 2021: közeledik a határidő
Már csak néhány napig adhatják be jelentkezésüket azok, akik valamelyik hazai felsőoktatási intézményben szeretnék folytatni a tanulmányaikat. A Debreceni Egyetem az ország legnagyobb képzési kínálatával várja a felvételizőket.
04 feb
Egyetemi program a turizmusért
Helyi és nemzetközi partnerek bevonásával oktatói programot dolgoz ki a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara az egészségturisztikai oktatás fejlesztése, átszervezése, a hallgatók külföldi tanulmányi és későbbi munkavállalási lehetőségeinek erősítése érdekében.
03 feb
A Covid jogi hatásait is vizsgálták
A koronavírus-járvány okozta gazdasági visszaesésnek a bűncselekmények számára gyakorolt hatásáról is szó esett azon a nemzetközi büntetőjogi tárgyú konferencián, amelyet a Debreceni Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem jogi karainak szakemberei szerveztek.
02 feb
Téli mentortábor az egyetemen
Online formában rendezi meg hagyományos téli mentortáborát a Tanítsunk Magyarországért program keretében a Debreceni Egyetem Tanárképzési Központja február 3-5. között. Az eseményen a megye több, mint 100 kisdiákja találkozhat 64 egyetemi hallgató mentorával.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.